Skrzynia na broń

Konrad Pochodaj

Skrzynia na broń

Każdy z nas, airsoftowców, ma jakiegoś rodzaju broń. Nie ważne czy jedną, czy dwadzieścia, broń, którą od czasu do czasu trzeba transportować i gdzieś trzymać.
AEG nie potrzebuje tyle uwagi co ich odpowiedniki posiadające system GBB, jednak łączy je wszystkie jedna wspólna cecha – trzeba je gdzieś trzymać i w czymś transportować .
Pomimo tego, że replik nie trzeba trzymać pod kluczem, muszą one mieć swoje miejsce.

Na chwilę obecną, mamy kilka opcji do wybrania.
Od wieszaków, przez pokrowce aż do skrzyń. Każdy z nas znajdzie coś dla siebie względem swoich potrzeb.
Pokrowce i pokrewne są dobre ze względu na swoje wymiary, pełno małych kieszonek na magazynki i amunicję oraz inne przedziałki na różne bajery.
Suma summarum, robią swoją robotę, chroniąc Twoją replikę przed kurzem i uszkodzeniami. Minusem jest to, że są bardziej elastyczne niż sztywne i najczęściej można w nich schować tylko jedną sztukę broni, no chyba, że ktoś ma pragnienie schować 3 MP5K do pokrowca na M16 ;-).
Kolejną sprawą jest to, że zazwyczaj dedykowane są pod jeden typ broni. Jest to zarówno wada i zaleta.

Teraz „wieszaki” na broń.
Ładne i estetyczne, jeżeli ktoś chce wyeksponować swoje zabawki w dowolnym miejscu.
Obecnie sklepy oferują wiele rozwiązań umożliwiających taką ekspozycję broni. Ponadto, stojaki te, dopasowuje się samemu do swoich potrzeb i swojej broni, oczywiście te kupne. Jednak stają się one małym problemem w momencie, gdy nie mamy zbyt dużo miejsca do dyspozycji więc takie stojaki, chwytaki, czy jak je tam zwiecie, spełniają swoją rolę kiedy ma się miejsce na chwalenie się swoim sprzętem.

Kolejną opcją są skrzynie na broń.
Można je wybrać spośród tych profesjonalnych wyrobów, np. Pelikan oraz wielu replik tych „profesjonalnych”. Pełno sklepów airsoftowych ma je w swojej ofercie więc znalezienie odpowiedniej skrzyni to nie przeszkoda. Plusem takich skrzyń jest to, że są zaprojektowane do ciężkiej pracy i nie boją się rzucania ich do i z samochodu, mogą spaść z pewnej wysokości, chroniąc Waszą broń. Ponadto, do skrzyni można wsadzić kilka replik. Jednak nawet skrzynie mają swoje minusy.
W przypadku skrzyń jest to ich rozmiar. W domu można z nich zrobić „stolik” albo położyć je na szafie, tudzież wsunąć pod łóżko.
Skrzynie te zajmują dość sporo miejsca więc są złym rozwiązaniem jeśli chodzi o transport małym samochodem.  Żeby spokojnie podróżować ze 3 skrzyniami, sprzętem i 3 osobami trzeba co najmniej SUV’a albo pick-up’a.

Za to plusem jest fakt, że skrzynie można dopasować do swoich potrzeb jak się tylko chce.
Dzięki znajdującej się w środku gąbce, można sobie powycinać miejsca na każde z akcesoriów repliki oraz wyciąć kształt  samej repliki.

Gotowa skrzynia może wyglądać mniej więcej tak:

Żeby zrobić takie coś wystarczy nożyk do tapet, marker i kilka zbędnych minut.
Najpierw kładziemy replikę z wszystkimi bajerami na gąbce. Zaznaczamy kontury markerem tak, żeby widzieć co jest gdzie kiedy już wszystko z ów gąbki zabierzemy.
Kolejnym krokiem jest docięcie gąbki. Podczas pracy dopasowujcie replikę, magazynki, tłumiki czy optykę, żeby wszystko na pewno pasowało. Następnie wciągamy wszelkie resztki odkurzaczem, wsadzamy gąbkę do skrzyni, umieszczamy w niej replikę i tadam! Mamy swoją skrzynię.

Ja osobiście jestem zwolennikiem takich skrzyń. Wyglądają profesjonalnie i trzymają repliki z dala od niebezpieczeństw naszych domów ;-)

Życzę miłej zabawy.


Jeden komentarz do wpisu “Skrzynia na broń”

  • r' Says:

    ale słitaśne m14 :)

    zabrakło mi tu jednej bardzo popularnej opcji- pudełko w którym przyszłą replika :P

Zostaw odpowiedź

Preview: