Zabawki z Izraela

Konrad Pochodaj

Zabawka z Izraela

Wiadomym jest, że sztuka wojny wręcz płynie we krwi Izraelczyków. Sztuka, która pozwoliła wypracować temu narodowi innowacyjne rozwiązania, dostosowaną taktykę i zindywidualizowany sprzęt. Sprzęt, którego również są producentami. Dziś chciałbym Wam przedstawić specjalność Izraelczyków w dziedzinie kabur pistoletowych – kaburę Fobus.

Kabury izraelskiej produkcji są uważane za jedne z najlepszych na rynku. Są trwałe i wytrzymałe. Z łatwością można je ukryć pod ubraniem. Kabury zaopatrzone w płetwę można szybko założyć i ściągnąć, w zależności od sytuacji i potrzeb.  Ponadto, kabury Fobus posiadają gumową powłokę od wewnętrznej strony, która ma na celu zminimalizowanie przypadkowych ruchów kabury.

Kolejną istotną cechą jest jej wykonanie. Nie ma tu żadnego ruchomego mechanizmu blokującego pistolet, jednak broń krótka leży w kaburze bardzo pewnie a jej wyciągnięcie nie stanowi problemu dla operatora. Ponadto, kabura „chroni” spust, żebyśmy się nie pomyli i postrzelili samych siebie.

Teraz słów kilka o załatwieniu takiej kabury z Izraela.

W Polsce jak to w Polsce, ceny sprzętów często gonią aktualne ceny cukru i pewne rzeczy dostępne są za okropne wręcz pieniądze. Ot taki Fobus, który w Polsce oscyluje od 120 do 180 zł, około. Jeżeli ktoś ma czas i chęci wystarczy założyć konto na Ebay’u i Paypal’u, żeby być w stanie zakupić takie dobro jak ta kabura. Po założeniu kont, wchodzimy w wyszukiwarkę zachodniej wersji Allegro i szukamy kabur Fobus prosto z Izraela. Tutaj wychodzi cały myk. Kabura wraz z przesyłką to oszałamiające 20-21 dolarów amerykańskich, czyli koło 55-60 zł. Ja zapłaciłem całe 51 zł za kaburę wraz z kosztami przesyłki, która była u mnie po 2 dniach roboczych. Trzeba przyznać, że pocztę mają dobrze zorganizowaną.

Co dostajemy?

Na wstępie listonosz przynosi paczuszkę. Wyglądającą mniej więcej tak:

 

 

W środku znajdujemy kaburę w plastikowej torebce, tzw. dilerce. Opakowanie to ma oznaczenia producenta, instrukcję bezpieczeństwa i opis modelu, dla którego dedykowana jest ów kabura.

Po wyciągnięciu kabury, widać co posiada oryginał. Widoczne są oznaczenia na nitach, numer modelu na brzegu kabury – w tym przypadku SG-21 oraz mały napis  FOBUS Holsters wraz z logiem producenta na środku kabury. Na drugim, przeciwstawnym brzegu kabury można odnaleźć dopisek Patent Pending.

Na odwrocie ponownie znaczenia Fobus oraz gumowe wyłożenie w kolorze czerwonym.

Ostatnie zdjęcie przedstawia Sig Sauer’a P226 w wyżej wymienionej kaburze. Można nią machać na lewo i prawo a pistolet siedzi w niej twardo, bez szans na wypadnięcie.

Wrażenia ogólne

Kabura zdecydowanie warta zakupu jeżeli cenimy trwałość i niezawodność. Do tego możliwość jej ukrycia sprawia, że kabura ta jest bardzo chętnie używana i chwalona przez operatorów wielu służb na całym świecie.

Zdecydowanie polecam.

 


Zostaw odpowiedź

Preview: