Magazynki CO2 od GHK – recenzja

Konrad Pochodaj

Jako zagorzały fan realizmu na polu airsoftowej walki, oczywiście popieram używanie karabinków GBB, i przy okazji jestem właścicielem i użytkownikiem ów karabinka.
Broń posiadająca blow-back daje dość ciekawe wrażenia podczas strzelania.
Jest stosunkowo głośna, suwadło  działa a jeżeli nie dbamy o naszą replikę może się ona z łatwością zaciąć. Ponadto, odczuwamy odrzut i podrzut a magazynki o małej pojemności zmuszają nas do oszczędzania kul i częstszych zmian. Kolejnym pozytywem jest fakt, że przeładowania wymagają odpowiednich nawyków.
Podsumowując, repliki GBB dają nam dużą dawkę realizmu. Realizmu, który chciałoby się mieć pod ręką cały rok… Niestety repliki zasilane green gazem nie są użyteczne podczas niskich temperatur panujących w zimie, co w konsekwencji  nie pozwala nam ich używać.
Na szczęście dla nas, jest alternatywa, która pozwala na korzystanie z karabinków GBB nawet podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych.
Są  to magazynki zasilane kapsułami z CO2.

Dziś na stole mam magazynki CO2 od GHK. Magazynki te są kompatybilne z karabinkami z rodziny M4 takich producentów jak Western Arms, AGM, WOC itd.

Paczka

Rozlega się dźwięk domofonu, przyszedł listonosz z moimi magazynkami – taka myśl przechodzi mi przez głowę.
I oto są. Opakowanie jest wykonane z grubego kartonu z trade markami GHK oraz oznaczeniami M4 CO2.
W środku natomiast znajdujemy magazynek oraz instrukcję obsługi.

Pierwsze wrażenie

Magazynki wyglądają na pancerne.
Wykonane są z metalu i nie wydają się być podatne na uderzenia czy usterki mechaniczne. Widać, że naprawdę sporo wytrzymają. Co więcej, magazynki nie są śliskie jak w przypadku magazynka produkcji Western Arms. Można jer swobodnie wyciągnąć, trzymać czy używać .
Ich powierzchnia jest chropowata. W instrukcji obsługi wyszczególnione są wszystkie części magazynka.
Coś na zasadzie rysunku technicznego z opisem budowy magazynka.
Instrukcja posiada również wszelkie uwagi i ostrzeżenia w języku chińskim oraz angielskim. Nie za bardzo władam chińskim więc domyślam się, że jest to tłumaczenie angielskich ostrzeżeń.

Ładowanie magazynka

Do załadowania magazynka potrzebne nam będą trzy rzeczy. 12 gramowa kapsuła CO2, 6 mm klucz imbusowy oraz, oczywiście, kulki.
Żeby włożyć kapsułę należy ściągnąć metalową płytkę znajdującą się na dole magazynka, która w oryginale trzyma sprężynę a w tej wersji magazynka maskuje właśnie miejsce umieszczenia kapsuły CO2.  Gdy już usuniemy płytkę, okręcamy pierścień przy pomocy imbus-a, wkładamy kapsułkę i z powrotem zakręcamy pierścień. Pamiętajcie o porządnym dokręceniu pierścienia, żeby nic nie uciekało. Wkładamy płytkę na dno magazynka i magazynek załadowany.

Użytkowanie i wrażenia

Dopóki magazynki się nie wyrobią, będzie nam trochę ciężko je wkładać w gniazdo magazynka.
Kwestia wyrobienia i starcia się ścianek magazynków. Mam kilka magazynków od GHK i te, które już są wytarte wchodzą bez problemu.
Nie jestem niestety pewien czy standardowa sprężyna będzie w stanie zwolnić CO2, ponieważ używam sprężyny 130 %.

Teraz słów kilka o wydajności .
Na jednej kapsule wystrzelałem ponad 2 magazynki i jeszcze się nie skończyła.
Wychodzi ponad 80 strzałów na jednym wkładzie. Całkiem nieźle zważając na to, że strzelałem w zimie.
Ponadto, odrzut jest ciut mocniejszy i dźwięk również się nieco różni względem tego wydawanego podczas strzału na GG.
Mam też dziwne wrażenie, że na CO2, mój karabinek ma trochę więcej mocy. Niestety nie potwierdzę tego ponieważ nie jestem szczęśliwym posiadaczem chronografu.

Garść informacji

Waga: 650 g
Pojemność: 40 kulek
Kolor: ciemno szary
Materiał: metal
Kompatybilne z różnymi producentami replik GBB.

Podsumowanie

Super dodatek do każdej repliki GBB podczas zimy i nie tylko. Ponadto, doskonała alternatywa na standardowe magazynki zasilane green gazem, które niestety nie sprawują się w niskich temperaturach. Bonusem jest to, że zwiększają się doznania z użytkowania repliki GBB. Warto kupić i korzystać.

 


Komentarzy: 9 do wpisu “Magazynki CO2 od GHK – recenzja”

Zostaw odpowiedź

Preview: