Airsoftowy WOŚP

Piotr "Procent" Łopaciński

Poznań, Szczecin, Elbląg, łódź, Tarnów, Ostrów Wlkp., Toruń, Płock, Tarnobrzeg, Tarnowskie Góry, Pleszew. To miasta, o których możemy przeczytać na WMASG, gdzie w czasie tegorocznego finału Orkiestry airsoftowcy pomagali w akcji zbierając pieniądze, ale nie tylko.

To nie pierwszy finał, w którym czynny udział bierze środowisko airsoftowe. Z roku na rok jednak, pokaźnie zwiększa się ilość takich akcji, organizowanych zarówno w największych metropoliach naszego kraju, jak i w mniejszym miejscowościach. Przyjmują one różne formy, od zwykłej kwesty w oporządzeniu, najczęściej także z replikami, przez prezentacje sprzętu i ogólną aranżacje punktu, w którym można z airsoftowcami pogadać, pooglądać czy zapoznać się ze sprzętem, aż po duże, samodzielne wręcz akcje, jak zeszłoroczne manewry w Strefie 51 organizowane przez częstochowskie środowisko, połączone z czymś na kształt festynu, gdzie także zbierano pieniądze.

Niektórzy mogą powiedzieć, że taka forma wspierania orkiestry, to tylko lans (oczywiście poza niekwestionowaną pomocą w zbieraniu środków dla fundacji). Nie zgodzę się, iż ludzie w sprzęcie z replikami, od razu przykuwają uwagę, wzbudzają zainteresowanie, wiele osób chcę podejść, coś zapytać, a głupio przecież podchodzić i nie wrzucić nic do puchy. Tak więc jeśli ktoś już nawet wcześniej wspomógł Orkiestrę, to i tak z ciekawości podejdzie i zapewne w związku z tym zrobi to jeszcze raz. Poza tym, gdy grupa rozkłada się w miejscu finału ze swoim punktem, robi pokaz itp., to jest to dodatkowa atrakcja przyciągająca ludzi, którzy zapewne też parę groszy dorzucą.

Kwestią dyskusyjną może być jedynie wykorzystanie militarnych akcentów w akcji fundacji, która bardzo często mówi o pokoju, braku wojen itp. Jednakże tak samo można by kwestionować udział wojska w kolejnych finałach (chociażby przekazywane przez AMW przedmioty na aukcje). Poza tym polecam zapoznanie się z relacją/wrażeniami Jurka Owsiaka z wizyty w PKW w Iraku, gdzie bardzo jasno przedstawia swe stanowisko. Pomijając to, że od paru lat także w PKW są zbierane pieniądze.

Tak więc gratuluje tegorocznych airsoftowych inicjatyw podczas Orkiestry, świetna robota! Zapraszam też środowiska w innych miastach do ciekawego wspierania działań fundacji podczas kolejnych finałów. Pamiętać należy jedynie oczywiście o tym, by wszystko formalnie dopiąć na ostatni guzik, zarówno z władzami samorządowymi jak i z odpowiednimi służbami, chociażby policją.

zp8497586rq

Komentowanie wyłączone.