Dobre bo polskie!

Piotr "Procent" Łopaciński

Zostałem poproszony o krótki opis oraz w jakimś stopniu o opinię na temat produktów Specopsa, które ostatnio dotarły do sklepu. Od razu zaznaczę, iż chodzi oczywiste o polską firmę, a nie amerykańskiego Spec-Ops’a (swoja drogą, producenta świetnej jakości tactical gearu). Jednakże o rodzimym producencie w środowisku chodzą jak najlepsze opinie.
Specops jest zdecydowanie w czołówce polskich producentów oporządzenia, chociaż ofertę ma jeszcze dość skromną, to każdy produkt jest  przemyślany, dopracowany, co poniżej będę się starał przedstawić.

1

Wszystkie prezentowane tutaj rzeczy są elementami linii Kaliber 93, obejmująca oporządzenie po pierwsze w polskim kamuflażu Pantera, po drugie dostosowane np. do przenoszenia magazynków do kbk wz. 96. Do produkcji użyto najwyższej jakości materiałów i akcesoriów. Cordura DuPont’a (o obniżonej widzialności w podczerwieni – IRR), zamki YKK, klamry Nexusa itp.

MKT-K93

Obecna baza systemu, to prosta kamizelka, wzoru, który ja osobiście określam „TAC-1/Omega style”, gdyż najpopularniejsze kamizelki tego typu to właśnie linia TAC-1 EI oraz Omega BHI. Produkt ten oparty został na siatce, łącznie z ramionami, przez co kamizelka jest przeznaczona głównie do użytku na ochronie balistycznej, chociaż przez fakt tego, że cała jest z siatki, powinna zapewniać komfort termiczny przy noszeniu jej bezpośrednio na mundurze. Regulowana zarówno na szerokość jak i na długość, taśmy w standardzie PALS, 25mm, zintegrowany chwyt ewakuacyjny. Nie znam się dobrze na technikach szycia itp, dlatego wrzucam pare dokładnych fotek róznych elementó kamizelki, byście sami mogli jak najlepiej ocenić jakość.

[imageflow id=”12″]

(kliknij aby zobaczyć duże zdjęcie)

Ładownica na 2 magi do wz. 96

Ładownica o konstrukcji często nazywanej CQB, czyli klapa na rzep, z taśmą ułatwiającą otwieranie, wewnętrzny rzep wychodzący poza górna krawędź przedniej ściany ładownicy, oraz guma ściągająca. Wszystko to ma na celu jak najszybszy dostęp do magazynków, oraz wyeliminowanie możliwości wypadnięcia pozostałego magazynka w ładownicy, gdy jeden już wyciągnęliśmy. Ładownica jest natomiast nad wyraz duża, do tej pory takie konstrukcje tworzono głównie na wymiary magów do rodziny M4/M16. Ta od Specopsa oczywiście pomieści też magi do rodziny AK.

2 3

Ładownica na 3 magi do M4/M16

Ładownica o konstrukcji tradycyjne kojarzonej z działaniami leśnymi, do przenoszenia 3 magazynków, prostopadle do ciała, dobrze je zabezpieczająca. Zapinana na fastex, a dodatkowo zabezpieczana rzepem. Ciekawostką jest możliwość „wyłączenia” velcro, przez co ładownice otwierać możemy ciszej. Ponadto we wnętrzu ładownica podzielona jest na 3 osobne komory, na każdy magazynek jedna.

4 5 7 8

Utility pouch

Uniwersalna ładownica zwana też GP pouch, bądź cargo. Wielkością plasuje się między ładownicami klasy SAW 100 a SAW 200. Zapinana na fastex. Ciekawostka jest wewnętrzny komin ze ściągaczem, który dodatkowo zabezpiecza przede wszystkim małe przedmioty przed wypadnięciem, oraz chroni resztę zawartości.

9 10

Ładownica na magazynek pistoletowy

11

Ładownica na radio

12

Ponadto Specops zastosował znane już i uważane za jedno z lepszych rozwiązań, na zapinanie pasków, którymi troczymy ładownice do kamizelki. Są to oczywiście zwykłe paski standardu PALS, jednak samo zapięcie jest zawijane, tak więc ryzyko przypadkowego odpięcia jest minimalne.

13 14

Ogólnie Specops oferuje gear na światowym już poziomie, ale i po światowych cenach. Nie da się ukryć, ze jest to wyższa półka cenowa, ale sprzęt na pewno wart swojej ceny.


Komentarzy: 11 do wpisu “Dobre bo polskie!”

Zostaw odpowiedź

Preview: