Krótka relacja z Shooting Game Show 2008 w Paryżu

Konrad Pochodaj

Targi The Shooting Games Show 2008 dobiegły końca. Jak obiecałem w poprzednim wpisie przygotowałem dla Was krótką relacje z tej imprezy.

The Shooting Games Show 2008 przygotowane zostały z myślą o militarnych maniakach z Francji. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji uprzyjemniających zwiedzanie targów. Do dyspozycji gości było kilka strzelnic, na których oprócz celności można było sprawdzić swoje umiejętności np z zakresu łucznictwa. Airsoft zdecydowanie królował na sali, w której odbywały się pokazy. Swoją ofertę prezentowały takie firmy i sklepy jak , Gun Evasion, Cybergun Soft War Shop, Tanaka Japon, TANIO KOBA. Ze smutkiem musze przyznać, że nie napotkaliśmy zbyt wiele ciekawych produktów, które warto byłoby pokazać. Pomysłem o którym może już niektórzy słyszeli, ale wartym zauważenia było zaadoptowane do rozgrywek airsoftowych broni przeciwlotniczej FM. Można zobaczyć ją na zdjeciach poniżej. Działko strzela równolegle z obydwu luf w których umieszczone zostały po 2 lufy precyzyjne. Jak można się domyślać co potwierdził także projektant możliwości podkręcenia mocy tego urządzenia są ogromne.

Osobiście pierwszy raz miałem okazje zamienić kilka słów z Panem Tanio Kobą. Nie da się ukryć, że jest to postać dosyć niezwykła. Na miejscu miał on swój stolik, na którym przyglądał się przyniesionym mu replikom oraz nanosił autografy na broń rzeszy airsoftowych maniaków, którzy przemieżali dziesiątki kilometrów tylko po to, żeby poznać niezwykłego wynalazce i wymienić się z nim doświadczeniami.

Co więcej powiedzieć? Organizacje zrzeszające graczy zapraszały do wstąpienia w ich szeregi, oprócz stoisk z produktami airsoftowymi dało się zauważyć stoiska z markerami do paintballa, czy laserów, które cieszyły się jednak dużo mniejszym zainteresowaniem. Nie chcąc was zanudzać zamieszczam poniżej kilka zdjęć oceńcie sami. Moje ogólne wrażebnie z imprezy – pozytywnie.

Powyżej zdjęcie jednej z francuskich federacji fedegn.org. Prezentowali przeróżne typy umundurowania i osprzętu.

Z bardziej znanych firm z branży zobaczyć można było ActionSportGames prezentujących m.in. serie pistoletów

oraz powyższą kosiarkę Przyznam, że całkiem przyjemna zabawka…

Na stoisku „kyou” spotkaliśmy postać dosyć futurystyczną. Być może tak właśnie wyglądać będzie w przyszłości airsoft we Francji

relacje zdjęciową z samych targów pozwoliłem sobie zakończyć większym kalibrem prosto z Japonii…


Jeden komentarz do wpisu “Krótka relacja z Shooting Game Show 2008 w Paryżu”

Zostaw odpowiedź

Preview: